Kısa süreli kiralamalar için ( 24 saatten kısa), tüketicimizin rezervasyon tarih ve saatinden 48 saat öncesine kadar, uzun süreli kiralamalar için ise rezervasyon tarih ve saatinden 7 gün öncesine kadar koşulsuz rezervasyon iptali hakkı bulunmaktadır. Söz konusu durumlarda gerçekleştirilmiş olan ödemenin tamamı tüketiciye iade edilir.

Kısa süreli kiralamalar için ( 24 saatten kısa), tüketicimizin rezervasyon tarih ve saatine 48 saatten az, uzun süreli kiralamalar için ise rezervasyon tarih ve saatine 7 günden az süre kalmış olması durumunda gerçekleştirilecek iptal taleplerinde, rezervasyon bedeli üzerinden %30 kesinti yapılarak kalan tutar tüketiciye iade edilecektir.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir.

Tüketicinin başlangıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; Nar Motorlu Araçlar ve Turizm A.Ş tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri tur başlama saatinden sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Nar Motorlu Araçlar ve Turizm A.Ş, gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden;olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir etme hakkını saklı tutmaktadır. Söz konusu durumlarda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Nar Motorlu Araçlar ve Turizm A.Ş gerekli gördüğü durumlarda Tüketiciye bildirmek kaydıyla ilan ettiği veya kayıt aldığı turları hizmetin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı sürede veya hizmet sırasında Nar Motorlu Araçlar ve Turizm A.Ş hizmet kapsamındaki tekne isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerini, programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret sıralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklilik ve iptalleri haklı nedenlerle kabul etmediği takdirde, rezervasyonunu iptal edip,tüketilmeyen hizmet bedellerini iade alma hakkına sahiptir.